وبلاگ - آخرین اخبار

عسلک یا عسل برگ

عسلک یا عسل برگ نوع دیگری از عسل است که زنبور به جای استفاده از شهد گل از شیره های شیرین برگ های درختان تهیه می کند. تهیه این عسل توسط زنبور هیچ ربطی به وضعیت جغرافیایی یا آب و هوای منطقه ندارد.

مصرف کننده قادر به تمایز بین عسل و عسلک نیست. دلیل این نامگذاری فقط به این جهت است که ما بین عسلی که از شهد گل تهیه شده و عسلی که از شهد شیرین برگ درختان تهیه شده تفاوتی قائل شویم.

درخت هایی که بیش از سایرین عسلک یا عسل برگ تولید می کنند عبارتند از:بید،بلوط،نارون،و اکثر درخت های میوه.

البته درختهای برگ سوزنی مثل سرو و کاج نیز عسلک تولید می کنند. مقدار تولید شده گاهی از اوقات می تواند انقدر زیاد باشد که از روی برگ درختان قطره قطره به زمین بچکد.

عسلک از کجا تهیه می شود؟

درباره دلیل و طرز تشکیل این نوع شهد روی برگ درختان مطالعاتی انجام شده و عامل اصلی ایجاد کننده آن را شپشک های مکنده ای گفته اند که پشت برگ زندگی و تولید مثل می کنند و برای تغذیه شیره های گیاهی را از رگبرگ ها به وسیله خرطومشان می مکند.

بدن این شپشک ها  قادر به جذب عده ای از مواد قندی موجود در شیرهای گیاهی نیستند و آنها را به خارج و بر روی برگ ها دفع می کنند و این مواد قندی دفع شده به وسیله زنبور عسل جذب و تصفیه و ضدعفونی شده ، در داخل شان ها به صورت عسلک که مزه اش با عسل هیچ تفاوتی ندارد ذخیره می شوند.

عسلک یا عسل برگ از فعالیت شپشک هایی تهیه میشود که رو برگ بعضی گیاهان زندگی می کنند.
شپشک های تولید کننده شهد

زنبور ها (حتی مورچه ها) معمولاً این نوع شهد را اول صبح جمع می کنند زیرا بعد از این که هوا کمی گرم شد مقداری از آب عسلک تبخیر شده و غلیظ می گردد در نتیجه جمع کردن عسلک غلیظ برای زنبور عسل مشکل می شود، به همین دلیل این کار را صبح زود انجام می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *