وبلاگ - آخرین اخبار
عسل شکری (عسل تغذیه) چیست؟

عسل شکری( یا به عبارت دیگر عسل تغذیه) حاصل تولید عسل توسط زنبور به واسطه نوشیدن شربت شکر است. با توجه به فصلی که زنبوردار اقدام به تغذیه با شکر می کند و همچنین منطقه و نوع پوشش گیاهی، این نوع عسل در کیفیت های متفاوتی وجود دارد. بین کسانی که در کار تولید و خرید و فروش عسل هستند این نوع عسل با وجود اینکه داری کیفیت پایینی نسبت به عسل طبیعی است ، اما خریداران بسیاری دارد دلیل آن هم این است که این عسل شاید دارای  ساکارز(شکر) بالایی باشد و از نظر آنزیم ، سطح آنزیم پایینی داشته باشد اما با توجه به اینکه این نوع عسل توسط زنبور تولید شده زیانی برای انسان ندارد.

ویژگی های عسل شکری (تغذیه)
اکسیر جوانی

در جامعه ما همیشه عسل طبیعی رو اکسیر جوانی و رویای دست نیافتنی معرفی میکردند.

هرکی عسل میخرید میگفت این عسل طبیعیه  هر کی صاحب نظر می شد و یه چیز می گفت  از طرفی یه ترس ازعسل شکری وجود داشته و همیشه افرادی بودن که ما رو از این نوع عسل بترسونن و همین باعث ایجاد راه جدید برای کلاهبرداری شده لابد الان میگین چطور؟ خب معلومه حساسیت زیاد در خرید همیشه باعث میشه ما فکر کنیم کار پیچیده ای قرار انجام بدیم و از طرفی هم چون شناختی از عسل نداریم خریدش برامون خان هفتم محسوب میشه و هر عسلی هم بخریم چون نمیدونیم طبیعیه یا شکری و یا حتی قلابی و راهی هم برای تمایز بین اینها نداریم  پس همیشه ته دلمون از خریدمون رضایت نداریم.

از عسل شکری نترسید

زنبور عسل با فعالیت زیاد و مداوم عسل برای ما تهیه میکند، گلها را بارور میکند و برای ما دانه و میوه فراهم میکند و این نشانه ای از رحمت خداوند است پس اگر دیابت ندارید از عسل شکری گه در فصل بهار و تابستان تهیه شده نترسید و با خیال راحت مصرف کنید، اگر این مطلب در جامعه جا بیفتد دست کلاه برداران و شیادان از این صنعت دور خواهد شد و هرکس نسبت به نیازش، نوع عسل مد نظرش را خواهد خرید و این کار که عسل شکری را فراوری کنند و به جای طبیعی بفروشند اتفاق نخواهد افتاد.

عسل شکری یا عسل تغذیه
خواص عسل شکری

عسل شکری یا تغذیه فاصله زیادی با عسل تقلبی داره پس منظور من از عسل تغذیه یا شکری عسل تقلبی نیست!. عسل شکری با توجه به اینکه از کمترین میزان شهد گل تهیه شده در نتیجه درصد ساکرزش (شکر) بالای پنج درصد و حداکثر تا ده درصده البته برای بیماران دیابتی مفید نیست و اما فواید:

  • این عسل با توجه به اینکه توسط زنبور ساخته شده آنزیم های ترشح شده از عسلدان زنبور به اون اضافه شده در نتیجه با خوردنش این آنزیم ها رو به بدنمون دعوت می کنیم که بیشمار خاصیت دارن.
  • قیمت مناسب این نوع عسل یکی از فواید جذابشه که باعث میشه توجه خیلی ها بهش جلب بشه البته خب یه سری از افراد هم ترجیح میدن عسل گرون بخرن به امید اینکه خوب باشه. (البته در شرایطی این مورد صدق میکند که دست سودجویی در میان نباشد)
  • جایگزین عالی مربا:  معمولا برای تهیه مربا بین 30 تا 50 درصد شکر نیاز است پس استفاده از عسل شکری منطقی بنظر میرسد با توجه به اینکه حداکثر 10 درصد شکر در این نوع عسل وجود دارد و مابقی انواع دیگری از قندها هستند.
  • دشمن شکر:  تا قبل از اینکه شکر اختراع یا نمیدونم شاید بشه گفت کشف بشه هیچ شیرین کننده ای بجز عسل و شیره بعضی میوه ها نبود حالا هم کشف یا اختراع شکر خیلی به نفع بشر نبوده، لذا بهتره که بجای شکر از عسل برای شیرین کردن مواد استفاده کنیم این کار برای سلامت شما بسیار مفید خواهد بود.
  • یک انرژی زای طبیعی: عسل شکری و عسل طبیعی خصوصا، با توجه به اینکه قند بالایی دارند و اکثر این قندها طبیعی هستند یک انرژی زای طبیعی و فوق العاده هستند.
مضرات عسل شکری

به قولی هر چیزی طبیعیش خوبه و در مورد عسل هم درسته چون با تغذیه زنبور از شکر و تولید عسل شکری عملا روند تولید عسل از حالت طبیعی خارج میشه. و اما مضرات عسل شکری:

  • زنبوها تنبل میشن و از ذات طبیعیشون فاصیه میگیرن.
  • عسل تولید شده از نظر املاح و مواد مغذی بسیار ضعیف میشه چون با در دسترس شدن شکر استفاده از شهد گل توسط زنبور بسیار کم میشه.
  • وجود درصد بالایی از ساکارز در این نوع عسل. (بین 5 تا 10 درصد معموله اما بیشتر از این مقدار دیگه عسل نیست آب شکره)
  • بیماری و آفات مختلف به سراغ کندو میاد و زنبور ها آسیب پذیر میشن و در نتیجه زنبور دار مجبوره از دارو های تقویتی و ضد آفات استفاده کنه که همین اتفاق هم باعث افت کیفیت بیشتر در عسل خواهد شد.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در بازار فعلی قیمت هیچ ربطی به کیفیت عسل ندارد لطفا گول قیمت رو نخورید، قیمت بالا نشانه با کیفیتی عسل نیست قیمت پایین هم نشانه بی کیفیتی عسل نیست!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *